top of page
מאמרים נוספים

חמאת שיאה

מוצרי קוסמטיקה רבים מכילים חמאת שיאה בזכות היתרונות הרבים שלה הרכיבים הטבעיים של חמאת שיאה טהורה הוויטמינים ומינרליים, שיש בה מעניקים מספר יתרונות טיפוח לגוף ולשיער, בואו נבין רגע מה יש לה שכל כך מיוחד.

חמאת שיאה מופקת מאגוז עץ גדול הנקרא קריטה, העץ משמש בכל ימות השנה כמקור לשומן ומזון הודות לתכונות האנטי אוקסדנטיות שיש בחמאה שמופקת מהאגוז. משתמשים בחמאת שיאה ברפואה האפריקאית המסורתית לטיפול בכאבים ראומטיים, כוויות ופצעים. הפירות דומים לאגוז שגודלו כגודל שזיף ומכילים זרע עשיר בשומנים. בחמאה ישנם חומרים נוגדי קרינה ובנוסף החמאה עשירה מאוד בויטמינים A, E, F.

ויטמין F

מורכב משתי חומצות שומן חיוניות אומגה 3 ואומגה 6 שעוזרות לצמיחה של הגוף, לאיזון המערכת החיסונית, חיוניות בסינתזה של שומנים בגוף וויסות רמות הכולסטרול בעורקים. בהיעדר ויטמין ניתן לסבול מפריחות בעור, נשירת שיער, נזק ללב, לכבד ולכליות, הפרעה ביכולת הפריון, קושי בריפוי פצעים וקיצור תוחלת החיים¹.

ויטמין A

הוא ויטמין חיוני לתפקודו התקין של הגוף ומשפיע על ראיית לילה ומערכת הראייה, על תפקוד העור והרקמות הריריות המצפות את מערכת העיכול ומערכת השתן על תפקוד מערכת הרבייה ועל תהליכי הגדילה של הגוף².

ויטמין E

הוויטמין מתפקד כקו אנזים בקרומי תאים והוא נוגד חמצון רב עוצמה המגן על קרומי התאים וחלקים אחרים מסיסי שומן של הגוף.

הוויטמין מנטרל רדיקלים חופשיים ומונע את הנזקים שהם גורמים, במיוחד במקומות הרגישים ביותר לחמצון - הלב וכלי הדם, העור, המוח והמערכת ההורמונלית. הוויטמין מייצב את קרום התא על ידי מניעת חמצונו, מגן על הריאות מחומרים מזהמים, מגן על תאי דם אדומים מהרס על ידי רעלים ומעורב בייצורם של חדשים. מעורב במנגנון יצירת אנרגיה בלב ובשרירים, מרחיב כלי דם דבר המאפשר זרימה טובה יותר, יעיל בדילול דם ולכן מונע היווצרות קרישי דם, מתפקד כנוגד קרישה, ממיס קרישי דם טריים לפני שנוצר נזק לכלי הדם שנסתמו, מונע חמצון ועוזר בייצור הורמוני אדרנל, הורמוני מין ויותרת המוח

חמאת שיאה מרפאת את העור

חמאת השיאה ידועה בתכונות הריפוי שלה הרבה בגלל שהיא מכילה שומנים בריאים המסייעים לעור להתחדש ולהתרפא חמאת שיאה מחממת אזור דלקתי (למשל ראומטיזם ודלקות פרקים) וכך משככת את הכאב.

במוצרי קוסמטיקה חמאת שיאה מטפלת מדהים באלרגיות, עקיצות יתושים, חרקים, כוויות קור, שמש ופציעות . מטפלת מדהים בעור יבש, עור משופשף, פריחה, פסוריאזיס, אקזמות, דלקות עור אסטמה של העור, אטופיק דרמטיטיס וכו'. מטפלת מעולה בעור הרגליים והמפרקים טובה לטיפול בקמטים מחיה עור מזדקן (anti-aging), מטפלת בתאי העור ומנקה נקבוביות. מתאימה לכל סוגי העור ובמיוחד לעורם הרגיש של תינוקות, מטפלת בסימני מתיחה על שלל צורותיהם.

אפשר למרוח חמאת שיאה טהורה על אזורים בעור שסובלים מפריחות, כוויות משיזוף ופצעים על מנת להקל על הכאב ולזרז ריפוי. חמאת שיאה גם יכולה לסייע להחלמה של צלקות, סימני מתיחה, עקיצות ואפילו דלקות פרקים.

חמאת שיאה טובה לקרקפת ושיער יבש

מעניקה לחות, מסייעת במניעת קשקשים, מטפלת בפטריה שמתפתחת על הקרקפת, מעניקה חיים לקצוות השרופים, מגנה על השיער מפני השמש, מחליקי שיער, מייבשי שיער וצבעי שיערניתן לראות את נפלאות השיאה, אני רוקחת את הקרמים המשחות והחמאות גוף תמיד עם חמאת שיאה ובזכות היכולות המדהימות שלה המוצרים המכילים אותה מוכיחים את עצמם כל פעם מחדש.

חמאת שיאה היא תחליף טבעי לקרם הגנה מהשמש

חמאת שיאה היא תחליף טבעי לקרם הגנה מהשמש. חמאת שיאה משמשת מסנן קרינה טבעי בכך שהיא נותנת הגנה מפני קרינה אולטרה סגולה של השמש, אם כי רמת ההגנה האפקטיבית שלה בהשוואה לקרם הגנה משתנה בהתאם לחוזק קרם ההגנה. היא מהעניקה שכבת הגנה טבעית.

חמאת שיאה היא מוצר קוסמטיקה טבעית אנטי אייג'ינג

חמאת שיאה היא מוצר קוסמטיקה טבעית אנטי אייג'ינג בגלל שהיא עוזרת למנוע היווצרות של קמטים בעור על ידי שיפור הגמישות הכללית של העור. נוסף על כך היא מעשירה את העור בלחות מבלי לפגוע בעור עם כימיקלים אחרים שנפוצים בקרמים של לחות אשר עם הזמן פוגעים ביכולת של העור לשמור על מראה צעיר. אם את רוצה לשמור על לחות העור במקביל לשמירה על מראה צעיר.

תיוגים:

bottom of page