מאמרים נוספים
Please reload

מה זה נטורופתיה קטוגנית?

נטורופתיה קטוגנית היא שיטת טיפול שעוזרת לגוף לחזור למקור הטבעי שלו והוא מטבוליזם תקין וניצול מקסימלי של אנרגיה.

 

בעצם ההבדל בין השמנה ורזון הוא נתון אחד בלבד - כמות השומן האצורה בגוף.

 

מדוע יש מצבי השמנה בימינו? הרי המוצרים שאנו צורכים הינם אחוזי שומן נמוכים מאוד ודלי שומן.

 

מדוע יש הרבה אנשים הסובלים מחוסר אנרגיה ואינם מצליחים לתפקד כראוי? התשובה היא פשוטה מאוד, לגוף חסר שומן - כשניתן לגוף שומן הוא ממלא את תפקידו מימים ימימה - לספק אנרגיה נקייה ויעילה לתאים. כאשר אנחנו נותנים לגוף שומן ולא מרעיבים אותו אנחנו בעצם אומרים לגוף שאנחנו צריכים שהוא יערך לצריכת שומן בכמויות גדולות והספקה של אנרגיה. בתהליך כזה הגוף מבין שהמון שומן מגיע בזמן האחרון, מוטב להגביר את היכולת שלו לייצר את ההורמונים והאנזימים המיועדים לעיבוד שומן לאנרגיה. ברגע שהגוף מייצר מספיק מאותם אנזימים והורמונים מחודש הקשר בין התאים לתאי השומן והם לוקחים את השומן בשמחה כמקור אנרגיה. במצב כזה הגוף שלנו וגם אנחנו מפסיקים להיות רעבים כי יש בתאי השומן מספיק קלוריות לימים. כך מקטינים באופן ספונטני את צריכת הקלוריות.

 

מדוע מלכתחילה אין לגופנו יכולת מספיקה למלא את תפקידו מימים עברו?

 

כי לא ביקשנו ממנו! אנחנו משדרים לו לו מסר הפוך כל הזמן. מילאנו אותו בפחמימות=סוכרים אליהן הוא נענה והגביר את יכולתו לייצר אינסולין. הדבר הראשון שהאינסולין עושה הוא להגביר את ניצול השומן לאנרגיה. אכילת הרבה פחמימות מעלה את כמות הסוכר בדם ועודף סוכר רעיל לחלוטין! הגוף שלנו נכנס למצב חירום בו כל המערכות מכוונות לעניין אחד - להוריד את רמת הסוכר בדם. בדם אמור להיות פחות מכפית סוכר בלבד. האינסולין מתפקד ביעילות כדי להוריד את כמות הסוכר בדם הוא מפנה את הסוכר במהירות האפשרית ל2 כיוונים:

 

1. לתאים לשם יצור אנרגיה - בזמן מצב חרום זה הדבר האחרון שהוא צריך זה שהתאים ינצלו גם שומן לאנרגיה ולכן הוא מונע את יצור ההורמונים והאנזימים המיועדים לעיבוד שומן לאנרגיה בתאים.

 

2. לתאי השומן לאגירה בתור שומן - הדבר האחרון שהאינסולין רוצה הוא שתאי השומן ישחררו שומן ולכן מונע יצור כל אותם הורמונים ואנזימים המאפשרים זאת.

 

כלומר במצב כרוני של צריכת פחמימות גבוהה אין הגוף מייצר כמות גדולה של הורמונים ואנזימים המיועדים לניצול שומן לאנרגיה ויכולת ניצול השומן של הגוף יורדת. זו הסיבה שהגוף בעצם לא יודע שיש לו שומן כך שהכיוון הוא רק לאגירה ולא לשחרור שומן מתאי השומן.

 

שומן =כולסטרול משמש כחומר מוצא להורמוני מין, בניית מעברים עצביים, נוירוטרנסמיטורים ועוד. אז בואו רגע נבין שוב - כדי להוריד שומן צריך לאכול שומן, ובאותה עת אסור להפריע להורמונים ואנזימים המעורבים בניצול שומן לעבוד - תשאירו את הסוכר (פחמימות) במכולת ואת האינסולין בלבלב. כדי להישאר רזים צריך לאכול שומן וכדי לא להשמין להגביל את צריכת הפחמימות.

 

מוזמנים ליצור קשר כאן לקבלת ייעוץ טלפוני ללא עלות >

 

 

*המידע הניתן באתר מהווה חומר למחשבה ואינו מהווה ייעוץ רפואי בשום פנים ואופן. בכל מצב שקשור לבריאות או התמודדות עם אתגרים בריאותיים מומלץ להתייעץ עם הרופא.

 

שתפו בפייסבוק
Please reload

Natural Aroma © חנות בוטיק למוצרי קוסמטיקה טבעית

whatsup
  • facebook
  • Instagram
מאמרים וטיפים
Please reload

0