מאמרים נוספים
Please reload

פרוביוטיקה

פרוביוטיקה היא תוסף מזון של חיידקים ידידותיים למערכת העיכול והגוף. יש המון אנשים שאומרים לי שהם לא מבינים מדוע כדאי לנטול פרוביוטיקה, בנוסף המון שומעים על פרוביוטיקה ולא מבינים במה מדובר.

 

חשבתי שנתחיל בכמה דברים ששווה לדעת:

מונח מיוונית שמשמעותו למען החיים פרו- למען, ביוטיקה- חיים. התגלגלות של המילה ביו מדובר במזון ובתוספי מזון המכילים חיידקים ידידותיים התורמים לאיזון החיידקים המזיקים במעיים ובפה.

 

החיידקים הידידותיים מסייעים למעי הגס, בו נמצאת 70% ממערכת החיסון של גוף האדם, בחיזוק המערכת החיסונית, שיפור תהליכי מערכת העיכול ואף מסייעים לטיפול בתופעות לוואי וזיהומים שנגרמים כתוצאה משימוש באנטיביוטיקה. פעילות הפרוביוטיקה מתבטאת במתן בקטריות "טובות"(בעלות השפעה חיובית) והן מסייעות בשיפור תהליכי העיכול, לרבות התמודדות עם החיידקים החודרים לגוף דרך מערכת זו.

 

המידע המחקרי מתייחס לכך שפרוביוטיקה מסייעת במצבים כמו מחלות חורף, זיהומי מעיים גזים, ימיאות לא תקינות ועוד.סיוע בזיהומים משניים הנגרמים משימוש ממושך באנטיביוטיקה, מחלות דלקתיות במערכת העיכול וסיוע למערכת החיסון בגופינו ובמערכת העיכול בפרט.

 

 

היתרונות הבריאותיים המרכזיים הקשורים פרוביוטיקה

 

פרוביוטיקה מעודדת ירידה במשקל
פרוביוטיקה יכולה לעזור עם ירידה במשקל על ידי עידוד חילוף החומרים הטבעי של הגוף. תוסף פרוביוטיקה בעצם מסייע למערכת העיכול לפזר את האוכל בצורה יעילה יותר ובכך מונע ספיגת שומן מיותר בגוף. נוסף על כך, אנשים רבים העידו שלקיחת פרוביוטיקה תורם להרגשת שובע, אשר בצורה עקיפה עוזר לשמור על המשקל.

 

איזון חיידקים ידידותיים במערכת העיכול:
פרוביוטיקה כוללת חיידקים "טובים", מיקרואורגניזמים חיים שמשפרים את האיזון הטוב במערכת העיכול שלנו. חוסר איזון של חיידקים "רעים" יותר מחיידקים "טובים" יכול להוביל לבעיות קשות בעיכול ומשם לבעיות רפואיות רבות. על ידי לקיחת פרוביוטיקה על בסיס יומי אתם מונעים מהקיבה להיות בחוסר איזון רע ובכך לשמור על תפקוד תקין של מערכת העיכול.

 

פרוביוטיקה עוזרת למנוע ולטפל ביציאות לא סדירות
פרוביוטיקה ידועה ביכולת למנוע בעיות במערכת העיכול שלשולים או עצירות. שלשול או עצירות הם תופעת לוואי של זיהום בקיבה או נטילת אנטיביוטיקה חזקה במיוחד או פירוק לא נכון של המזון במערכת העיכול פרוביוטיקה נלחמת בהשפעות הרעות של זיהומים ותרופות חזקות ושומרת על הקיבה.
 

פרוביוטיקה עוזרות לשפר את מצב הרוח
ידוע היום  שבריאות המעיים למצב הרוח ובריאות הנפש. המחקרים הללו מצאו שטיפול יומי עם פרוביוטיקה על פני מספר שבועות הוריד את רמות הדיכאון בקרב גברים ונשים לעומת קבוצת ביקורת שלא לקחה שום תוסף פרוביוטיקה. כלומר, שיפור מצב בריאות המעיים יכול להיות גורם חיובי בעל השפעה רבה על חרדה, דיכאון, אוטיזם, הפרעות נפשיות וכו'.

 

פרוביוטיקה מפחיתה את חומרתם של אלרגיות עור ואקזמה
מחקרים כבר הראו בעבר שיש השפעה רבה בין מה שאנחנו אוכלים לבין המצב של העור שלנו. ככל שהתזונה שלנו פחות טובה כך העור שלנו יותר חשוף למזהמים ולאלרגיות. פרוביוטיקה משפרת את היכולת של הגוף לספוג את האוכל בקיבה, מה שהתגלה כגורם משפיע על בריאות העור. תערובת פרוביוטיקה נכונה יכולה לשפר את עמידות העור בפני אלרגיות ואקזמה.

 

פרוביוטיקה מחזקת את המערכת החיסונית בגלל שהיא נותנת לגוף תוספת של חיידקים בריאים הנלחמים בחיידקים הרעים שבמערכת העיכול. כאשר הגוף שלנו יכול לעבוד בקלות רבה יותר בכדי להילחם בחיידקים הרעים שבמערכת העיכול, הוא יכול לנווט את הכוחות שהוא חוסך בכדי להילחם במקומות אחרים. מחקרים רבים מעידים על הקשר בין לקיחת פרוביוטיקה כל יום לבין ירידת תדירות החולי בקרב ילדים ומבוגרים.

 

חשוב לדעת:
מתן תרופות אנטיביוטיות אמנם מחסל את החיידקים מחוללי המחלה, אך באותה שעה גם הורג את אוכלוסיית החיידקים "הטובים" במערכת המעיים. מסיבה זו מומלץ לאלה הנוטלים טיפול אנטיביוטי ממושך לצרוך פרוביוטיקה, כדי להחזיר את החיידקים "הטובים" ולשמור על איזון פלורת המעי.

 

מקדמת איזון בריא של חיידקי המעיים ומקושרת למגוון רחב של יתרונות בריאותיים. לכן, מומחים רבים בתחום הרפואה הטבעית ממליצים לקהל פרוביוטיקה על בסיס יומי בכדי להרגיש טוב יותר.

 

מוזמנים ליצור קשר כאן לקבלת ייעוץ טלפוני ללא עלות >

 

 

 

 

שתפו בפייסבוק
Please reload

Natural Aroma © חנות בוטיק למוצרי קוסמטיקה טבעית

whatsup
  • facebook
  • Instagram
מאמרים וטיפים
Please reload

0